hibe destekleri

hibe destekleri

destekleri

Avrupa Komisyonu’nun Horizon Sosyal Yenilik hibe destekleri, yaşlı insanların seyahat hareketliliğini iyileştirmek için en iyi çözümlere hibe verilecektir.
Bu, yaşlı insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve sosyal dışlanma ile mücadele etmek ve özellikle de hareketliliği azalmış insanlar için bağımsız yaşamı desteklemek için mevcut hareketlilik sistemlerini yeniden değerlendirmeyi gerektirir. Yaşlı vatandaşlar için uygun hareketlilik çözümleri sunmak, kültürel, eğitimsel ve faaliyetlerine ve hizmetlerine tam olarak katılmaya ve ekonominin aktif katılımcısı olmaya devam etmesini sağlıyor. Yeni mobilite çözümleri geliştirmek ya da mevcut olanları geliştirmek, aynı zamanda yenilikçi küçük şirketler, nakliye operatörleri, sosyal ekonomi yeni teşekkülleri ve STK’lar için yerel, bölgesel veya ulusal düzeyde yeni fırsatlar sunacaktır.

Hibe destekleri tutarı

  1. Binci olan projeye 1.000.000 ₺ hibe
  2. İkinci olan 4 adet proje sahiplerine 25.000 € hibe

Hibe destekleri programına kimler başvuru yapabilir?

AB Üye Devletleri’nde veya AB’nin araştırma ve yenilik programı ile ilişkili olan ülkelerde kurulmuş tüzel kişilere veya tüzel kişilik grupları hibe destekleri başvuru yapabilirler.

 

Benzer hibe ve teşvikler

Kobi Uzmanına soru sor......!

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir